Naši partneři:Borer Chemie AG, Switzerland
Biosensors BV, The Netherlands
JV Medi Co., Ltd., Korea
copyright 2003 pharmakon s.r.o., all rights reserved

DESINFEKČNÍ PROSTŘEDKY / Desinfekce nástrojů


DECONEX 53 PLUS
BORER CHEMIE

zobrazit větší obrázekdeconex®
53 PLUS

bez aldehydu a fenolu

Koncentrát pro manuální desinfekci a čištění chirurgických nástrojů, ošetřovatelských pomůcek a stomatologických nástrojů včetně endoskopů
Použití
deconex 53 PLUS je desinfekční přípravek pro nástroje a ošetřovatelské pomůcky používané v nemocnicích, zejména v operačních sálech, jednotkách intenzívní péče a lůžkových odděleních. Kromě veškerých chirurgických nástrojů je přípravek deconex 53 PLUS speciálně určen k desinfekci a čištění všech pevných a pružných endoskopů a anesteziologických pomůcek. Kromě toho je deconex 53 PLUS vhodný i k desinfekci stomatologických nástrojů včetně vrtaček a dalších rotačních nástrojů.

Popis přípravku
deconex 53 PLUS neobsahuje aldehydy a fenoly. Přípravek je velmi šetrný k materiálům a má vysoký čistící účinek. Díky zcela novému složení se synergistickým účinkem je deconex 53 PLUS velmi účinný i při srovnatelně nízkému obsahu účinných látek. Vysoká efektivita přípravku určuje nový standard v desinfekci nástrojů. Navíc dobrá schopnost přípravku deconex 53 PLUS spontánně rozpouštět krev umožňuje čištění a desinfekci nástrojů naráz.

Byla stanovena praktická životnost 1% použitého roztoku přípravku deconex 53 PLUS kontaminovaného 0,5% krev a 0,2% albuminu. Kontaminovaný roztok se ukázal jako plně účinný proti S. aureus a P. aeruginosa po dvou týdnech.

deconex 53 PLUS je vhodný i pro použití v ultrazvukových lázních.
Souhrn výše uvedených vlastností jedinečným způsobem splňuje všechny požadavky uživatelů.

Účinné látky
100 g deconexu 53 PLUS obsahuje:
3,8 g kokospropylendiamin-1,5-bis-quanidinacetátu
5,6 g propionátu N,N-didecyl-N-metylpoly(oxetyl)amonného

Pomocné látky:
Protikorozní látky, detergenty, rozpouštědlo, odér, barvivo.

Spektrum účinku
Baktericidní, fungicidní, tuberkulocidní, viry inaktivující (HBV/HIV, HCV, Adenovirus, Papova virus SV-40) přípravek


DECONEX 54 SPORCIDE
BORER CHEMIE

zobrazit větší obrázekdeconex®
54 SPORCIDE

k okamžitému použití, na bázi glutaraldehydu

Pro sporicidní desinfekci všech lékařských nástrojů a pomůcek včetně pružných endoskopů
Použití
K ruční desinfekci všech předem omytých či dekontaminovaných lékařských nástrojů a pomůcek.

Popis přípravku
deconex 54 SPORCIDE je vysoce účinný desinfekční (sterilizační) přípravek k okamžitému použití na bázi stabilizovaného glutaraldehydu. Ke spuštění účinku není nutný žádný aktivátor.

deconex 54 SPORCIDE má baktericidní, tuberkulocidní, fungicidní a virucidní účinky za pouhých 10 minut. K dosažení plného sporicidního účinku je nutná 60minutová aplikace.

deconex 54 SPORCIDE má široký rozsah materiálové kompatibility a používá se i pro pevné a pružné endoskopy a anestetické pomůcky.

Účinné látky
100 g obsahuje:
2,5 g glutaraldehydu

Pomocné látky:
Detergenty, rozpouštědlo, protikorozní látky.

Spektrum účinku
Baktericidní, fungicidní, tuberkulocidní, virucidní, sporicidní přípravek


DECONEX DENTAL PLUS
BORER CHEMIE

zobrazit větší obrázekdeconex®
dental PLUS

bez aldehydu a fenolu

Desinfekční koncentrát pro všechny stomatologické nástroje
Vynikající účinnost proti HBV/HIV
Vhodný pro ultrazvukové lázně
Použití
deconex dental PLUS se používá k současnému čištění a desinfekci veškerých stomatologických nástrojů jako kleště, pinzety, zrcadla a chirurgické nástroje. Přípravek může být též použit na rotační nástroje jako vrtačky, brusky a nástroje na kořenové kanály.

Popis přípravku
deconex dental PLUS byl vyvinut jako moderní varianta konvenčních desinfekčních přípravků s obsahem aldehydu či fenolu používaných pro rotační nástroje. Inovační kombinace účinných a pomocných látek přípravku dává dobrý, dlouhodobý mikrobicidní účinek. I při proteinovém znečištění může být roztok používán až jeden týden.

deconex dental PLUS má vynikající účinnost proti viru hepatitidy B a stejně tak proti viru AIDS. Již 0,5% roztok přípravku kompletně likviduje antigen HB během 5 minut. Účinnost proti tuberkulózním bakteriím byla testována nejmodernějším kvantitativním suspenzním testem s Mycobacterium terrae doporučovaným DGHM. 5% roztok přípravku deconex dental PLUS hubí tyto bakterie během 15 minut.

Díky čistícím přísadám obsaženým v přípravku deconex dental PLUS dobře odstraňuje bílkoviny a nečistoty. Moderní protikorozní látky zajišťují velmi dobrou materiálovou kompatibilitu, čímž zabraňují poškození nástrojů. deconex dental PLUS má svěží a příjemnou vůni.


Účinné látky
100 g deconexu dental PLUS obsahuje:
21,0 g N,N-bis(3-aminopropyl)dodecylaminu
14,0 g chloridu didecyldimetylamonného

Pomocné látky:
Protikorozní látky, čistící přísady, odér.

Spektrum účinku
Baktericidní – fungicidní – tuberkulocidní - viry inaktivující (HBV/HIV) přípravek


DECONEX HLD PA - NOVINKA !!
BORER CHEMIE

zobrazit větší obrázekNový produkt pro vyšší stupeň dezinfekce s komplexní účinností, určený pro termosenzitivní nástroje a pružné endoskopy. Pracovní roztok na bázi nízké koncentrace kyseliny peroctové.
Popis přípravku:
Deconex HLD PA s aktivátorem deconex PA20 byl vyvinut pro bezaldehydovou, rychlou, šetrnou a bezpečnou dezinfekci termosenzitivních chirurgických nástrojů. Je dodáván v 5l balení. Po smíchání s aktivátorem PA 20 je pracovní roztok po 15 minutách pripraven k okamžitému použití. Životnost pracovního roztoku při plné mikrobiologické účinnosti je 5 dní, nebo 50 endoskopů.

Mikrobiologická účinnost:
Baktericidní, fungicidní, tuberkulocidní, mykobaktericidní a virucidní do 15 minut. Sporocidní do 20 minut
Účinnost testována dle:
Baktericidní - EN 13727
Fungicidní - EN 13624
Tuberkulocidní - EN 14348
Mykobaktericidní - EN 14348
Virucidní - EN 14476
Sporocidní - NF T 72-230
Kopie výsledků laboratorních expertýz jsou dostupné na vyžádání.

Složení přípravku:
Aktivní látky: základní roztok obsahuje 1200 ppm kyseliny peroctové, koncentrace se v průběhu používání snižuje a musí být kontrolována testovacími proužky deconex TEST PA. Při koncentraci kyseliny peroctové minimálně 900 ppm je deconex HLD PA stále plně účinný v celém mikrobiologickému spektru.
Pomocné látky: povrchově aktivní látky, komplexotvorná činidla a protikorozní přísady.
Chemicko-fyzikální vlastnosti aktivovaného roztoku:
pH hodnota cca 6,3
Hustota (20 st.) 1,0g/ml
Vzhled bezbarvá, průzračná tekutina
Důležité:
Metodika používání testovacích proužků deconex TEST PA je popsána v oddělení příslušenství BORER CHEMIE, případně v produktových listech deconex HLD PA dodávaných společně s výrobkem.


created by auhaus