Naši partneři:Borer Chemie AG, Switzerland
Biosensors BV, The Netherlands
JV Medi Co., Ltd., Korea
copyright 2003 pharmakon s.r.o., all rights reserved

DESINFEKČNÍ PROSTŘEDKY / Desinfekce rukou


DECOSEPT
BORER CHEMIE

zobrazit větší obrázekdecosept®

přípravek k okamžitému použití s obsahem alkoholu. Chirurgická dezinfekce do 1 minuty.

K hygienické a chirurgické desinfekci rukou
Použití
decosept® se používá k hygienické desinfekci rukou v nemocnicích, domovech důchodců, soukromých lékařských a stomatologických ordinacích, ale i v potravinářském a farmaceutickém průmyslu, zkrátka všude tam, kde je nutná dokonalá hygiena rukou.
Kromě hygienické desinfekci rukou se decosept® používá i k chirurgické desinfekci rukou v nemocnicích i soukromých ordinacích.

Popis přípravku
decosept® je přípravek s obsahem alkoholu s rychlým mikrobicidní účinkem. Díky obsaženým ošetřujícím přísadám nepoškozuje pokožku ani při častém použití. Další přísada dodává přípravku decosept® dlouhodobý mikrobicidní účinek, který je nutný k chirurgické desinfekci rukou. Přípravky k desinfekci rukou s obsahem alkoholu jako je decosept® jsou lepší než veškerá dostupná antiseptická mýdla. Mají lepší mikrobicidní účinek a snadněji se používají, neboť nejsou třeba umyvadla a (sterilní) ručníky. Kromě toho jsou šetrnější k pokožce než mýdla. Při použití přípravků s obsahem alkoholu odpadá riziko kontaminace oděvů a okolí odstřikující vodou. Doba nutná pro hygienickou desinfekci rukou pomocí decoseptu® představuje asi třetinu doby vyžadované na hygienické mytí rukou. Personál tak může dodržovat pravidla hygieny rukou a zároveň dochází k finančním úsporám. decosept® prochází odfiltrováním spor. Jeho šetrnost k pokožce je vysoká a dobře prokázaná.

Účinné látky
100 g přípravku decosept® obsahuje:
44,7 g isopropanolu
21,9 g n-propanolu
0,1 g benzalkonium chloridu
pomocné látky: Přísady ošetřující pokožku, odér, barvivo.

Spektrum účinku
Baktericidní – fungicidní – tuberkulocidní – viry inaktivující (HBV/HIV) přípravek
created by auhaus